Випуск 4 (315): липень – серпень, 2018

Весь випуск (PDF, 6,41 Mb)

ЗМІСТ 

DOI: https://doi.org/10.47315/archives2018.315

Статті та повідомлення

Ємельянова Т. О. Балтійський форум з обміну досвідом і передовими практиками у сфері архівування і просування аудіовізуальної спадщини

Кот С. І. Архівні документи як фактор ідентифікації і повернення втрачених культурних цінностей (на прикладі мозаїк і фресок Михайлівського Золотоверхого собору в м. Києві)

Легасова Л. В., Філатова Н. С. Електронно-картографічний проект «Місця пам’яті про Другу світову війну на адміністративно-територіальній мапі України»: проблеми джерельної бази

Маврін О. О. Археографічна передмова як відображення розвитку теоретико-методологічної думки української археографії 1940-х – 1950-х років

Палієнко М. Г. Міжнародне архівне співробітництво: від зародження ідей до реалізації масштабних проектів у добу інформаційного суспільства (до 70-річчя Міжнародної ради архівів)

Другий щорічний круглий стіл українських архівістів «Українські архіви: виклики та реалії» (25 вересня 2018 р., м. Київ)

Огляди джерел та документальні нариси

Горєва В. В. Особливості формування НАФ документами спортивних громадських організацій (з досвіду діяльності ЦДАГО України)

Дубовик С. О. До питання вивчення життя і творчості діячів українського дисидентського руху (на підставі особового фонду художниці Алли Горської у ЦДАМЛМ України)

Ємчук О. І. Джерела до біографії українського радянського дипломата і педагога Василя Тарасенка

Клименко Т. А. До історії Польського повстання 1863–1864 років (за документами Державного архіву Черкаської області)

Павлова О. Ф. Огляд нових надходжень документів до ЦДАМЛМ України за 2017 рік

Тимченко Р. В. Життєвий шлях та громадсько-політична діяльність Євгена Петрушевича (до 100-річчя утворення ЗУНР)

Публікація архівних документів

Горбатюк М. В., Шнуровська Л. В. Документи про консульську діяльність дипломатичного представництва УСРР у Німеччині як джерело до вивчення історії української радянської дипломатії 1920–1923 років

Гула О. Г., Гула В. Д. Спогади члена ЦК Бунду Мойсея Рафеса про білостоцький період діяльності організації (1900–1902 роки)

Орел Ю. В. Листування військового аташе при посольстві Росії у США А. К. Боде у фондах ЦДІА України, м. Київ

Пономарьов О. М. Неопубліковані документи про Коліївщину

Срібняк І. В. Становище вояків-українців групи інтернованих армії УНР у таборах Каліш та Щипіорно (Польща) навесні 1923 року (за архівними документами)

Інформація і рецензії

Папакін Г. В. Нове дослідження з теорії та історії української археографії

Ювілеї

Кулініч Ю. Я. Слово про Петра Слободянюка